remix
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


final_fantasy_remix@yahoo.com
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Retete : La Microunde...

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Alin
Super Administrator
Super Administrator
Alin


Mesaje : 184
Puncte : 823
Reputatie : 277
Data de inscriere : 16/02/2010
Varsta : 29
Localizare : Lion's City

Retete : La Microunde... Empty
MesajSubiect: Retete : La Microunde...   Retete : La Microunde... EmptyVin Feb 19, 2010 6:59 pm

Apar cazuri in care mi-e foarte greu sa gatesc,sau n-am timp si totusi as manca ceva "gatit" ... pana acum ceva timp foloseam cuptoru cu microunde decat sa dezghet/incalzesc alimente,insa mai nou am facut si altceva

Primu sfat,e sa faci putin,sa nu te gandesti vreodata k faci la microunde mancare multa...ideea e sa fie putina intr-un vas mare


Asa...deci ce am facut pana acum:

1.Paste(spirale) cu sos

Intr-un vas termorezistent am destul de mare am pus,sa zicem 1-2 maini de spirale (paste),1 rosie,1 ardei gras si 2 ciuperi (toate taiate cubulete),usturoi,sare piper putin ulei si cateva cubulete de caerne.am pus apa pana am acoperit tot continutu si o lingura de pasta de rosii.am amestecat bine si le-am bagat 25 de minute la microunde.dupa,voila,ready to eat.nici un alt efort si au iesit superbe.


2.Orez cu legume

In acelasi vas am pus 1 ceasca orez,carne ardei gras morcovi 1 rosie (taiate cubulete) patrunjel sare piper si apa lafel,sa acopere totu.30 d minute la microunde si a iesit superb.




asa,voi at incercat asa ceva? eu sincer am ramas uimit....easy food.nu mai tre sa mesteci,nu mai stai pe langa ea..in 1o minute prepari totu si restu de timp...il stai la pc.enjoy
Sus In jos
http://get-ripassa.forum-gratuito.net
Ela.Rose
Administrator
Administrator
Ela.Rose


Mesaje : 28
Puncte : 31
Reputatie : 1
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Craiova :x

Retete : La Microunde... Empty
MesajSubiect: Re: Retete : La Microunde...   Retete : La Microunde... EmptyDum Feb 21, 2010 9:55 am

cat noroc avem ca in zilele de astazi a aparut tehnologia asta mai noua care ne usureaza munca:-s
Sus In jos
 
Retete : La Microunde...
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Retete : Spaghete
» Retete : Pizza
» Retete : Carnati Oltenesti

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
remix :: Gastronomie-
Mergi direct la: