remix
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


final_fantasy_remix@yahoo.com
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Informatii : Fiorentina il poate cumpara pe Keirrison de la Barcelona cu 15 milioane

In jos 
AutorMesaj
Alin
Super Administrator
Super Administrator
Alin


Mesaje : 184
Puncte : 823
Reputatie : 277
Data de inscriere : 16/02/2010
Varsta : 29
Localizare : Lion's City

Informatii : Fiorentina il poate cumpara pe Keirrison de la Barcelona cu 15 milioane Empty
MesajSubiect: Informatii : Fiorentina il poate cumpara pe Keirrison de la Barcelona cu 15 milioane   Informatii : Fiorentina il poate cumpara pe Keirrison de la Barcelona cu 15 milioane EmptyVin Feb 19, 2010 11:15 pm

Tanarul atacant brazilian Keirrison a semnat pe doi ani cu Fiorentina, italienii avand dreptul sa-l transfere definitiv pentru 15 milioane de euro

Atacantul Barcelonei Keirrison a acordat un prim interviu site-ului oficial al Fiorentinei dupa oficizializarea trecerii sale la echipa la care evolueaza Adrian Mutu:

“Fiorentina m-a urmarit inca de cand jucam la Coritiba. Cand agentul meu m-a anuntat ca exista posibilitea de a juca la Fiorentina, am spus imediat ‘da’, pentru ca doresc sa joc la cei care m-au pretuit de la inceput. In momentul de fata, pentru mine este cea mai buna varianta”.

Intrebat care sunt idolii sai fotbalistici, Keirrison a raspuns: “Pele si Romario, chiar daca pe primul l-am vazut doar la televizor si pe Romario l-am vazut jucand live. Am crescut urmarindu-l si am incercat sa fiu ca el. Romario era recunoscut pentru golurile frumoase, dar mai ales pentru ca juca dintr-o atingere. Fotbalul sau era foarte simplu si la fel este si al meu. Cand sunt in suprafata de pedeapsa adversa, incerc sa nu stau pe ganduri ci sa finalizez cat mai rapid. Cand eram mic, lucram mult cu tatal meu la tehnica si jocul aerian si de aceea astazi sunt unde sunt”.

“Am urmarit Serie A de mic copil, cunosc trecutul lui Dunga si Edmundo la Florenta si sper sa le calc pe urme in ceea ce priveste integrarea in echipa si succesul”.

Site-ul brazilian de sport Globoesporte anunta ca trecerea lui Keirrison la Fiorentina se datoreaza “bunelor relatii dintre clubul din Florenta si FC Barcelona”. Tanarul atacant brazilian a trecut luni testele medicale si a semnat pe 2 ani cu Fiorentina, iar aceasta are optiunea de a-l cumpara definitiv de la Barcelona pentru 15 milioane de euro.
Sus In jos
http://get-ripassa.forum-gratuito.net
 
Informatii : Fiorentina il poate cumpara pe Keirrison de la Barcelona cu 15 milioane
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Informatii : Palmares FC Barcelona
» Informatii : Barcelona – Getafe 2-1
» Video : FC Barcelona - Racing = 4-0
» Informatii : La multi ani, Lionel Messi!
» Informatii : Guardiola l-a refuzat pe Robinho!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
remix :: FC Barcelona-
Mergi direct la: