remix
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


final_fantasy_remix@yahoo.com
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Stiri : A nascut la 13 ani dupa ce a fost sterilizata

In jos 
AutorMesaj
Alin
Super Administrator
Super Administrator
Alin


Mesaje : 184
Puncte : 823
Reputatie : 277
Data de inscriere : 16/02/2010
Varsta : 29
Localizare : Lion's City

Stiri : A nascut la 13 ani dupa ce a fost sterilizata Empty
MesajSubiect: Stiri : A nascut la 13 ani dupa ce a fost sterilizata   Stiri : A nascut la 13 ani dupa ce a fost sterilizata EmptyVin Feb 26, 2010 6:15 pm

O bunica a reusit sa uimeasca medicii cand a dat nastere unui bebelus perfect sanatos, la 13 ani dupa ce a fost sterilizata. Debbie Amos, in varsta de 43 de ani, a fost supusa unei operatii pentru a nu mai ramane insarcinata dupa ce a nascut primii ei trei copii. Insa, in urma cu trei luni ea a simtit miscari ciudate in abdomen si testele au dezvaluit ca era gravida in sase luni, titreaza, marti, "The Sun". "La sfarsitul lui iulie am inceput sa ma simt din ce in ce mai obosita si simteam cum mi se misca ceva in burta. La inceput am crezut ca sunt balonata, insa eram atat de obosita incat mi-am spus ca mai bine fac un test de sarcina. Nu mi-a venit sa-mi cred ochilor cand a iesit pozitiv. A trebuit sa stau jos o ora pentru ca eram socata. Cand sotul m-a vazut cu testul in mana m-a intrebat al cui este. Nici acum nu-mi vine sa cred", a marturisit britanica. In mod incredibil, Debbie si sotul ei Melvyn, 57 de ani, au avut probleme cand au incercat sa-si conceapa primul copil. Britanica a luat un medicament de fertilizare la varsta de 19 ani, care a ajutat-o sa ramana insarcinata cu fiica Kerri, acum de 24 de ani. Debbie, care este farmacista, a mai luat pastile vreme de doi ani pentru a-l concepe pe fiul Glen, in prezent de 19 ani.

Cuplul a decis ca doi micuti sunt suficienti, astfel ca femeia nu a mai luat medicamentul. Spre surprinderea tuturor, dupa trei ani ea a mai ramas insarcinata cu fiica Rebecca, 16 ani. "Mi-au spus ca nu pot ramane gravida fara medicament asa ca nu mi-am facut griji cand nu l-am mai luat", isi aminteste Amos. Din dorinta de a scapa de o viitoare sarcina nedorita, cuplul a decis ca mama sa fie sterilizata, iar ea a fost supusa procedurii la spitalul Colchester. La 13 ani de la interventie, cei doi au avut socul vietii lor cand au descoperit ca vor deveni parinti pentru a patra oara. "Am fost sterilizata. Amandoua trompele uterine au fost cauterizate si legate asa ca nu exista nici o sansa sa raman iar insarcinata. Iar o data cu inaintarea in varsta este din ce in ce mai greu sa fii gravida, astfel ca era ultimul lucru la care m-am gandit. Nu am avut niciodata un ciclu regulat asa ca nu mi-am dat seama ca nu am avut cateva pana cand am simtit miscari. Ne bucuram ca fiul nostru este sanatos. Putea sa aiba probleme din cauza varstei mele. Cand te gandesti la tot ce putea sa mearga prost, este un adevarat miracol", a marturisit britanica. Cei doi sunt deja bunicii celor doi micuti ai fiicei lor Kerri, - Callum, trei ani, si Courtney, zece luni. Desi britanicii s-au gandit sa dea spitalul in judecata pentru interventia gresita, au renuntat deoarece stiau de la inceput ca procedura avea o eficienta de 99%.
Sus In jos
http://get-ripassa.forum-gratuito.net
 
Stiri : A nascut la 13 ani dupa ce a fost sterilizata
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Stiri : Job de vis: Testeaza femeile in pat
» Stiri : Fuste Transparente
» Stiri : Este însărcinată cu 12 copii
» Stiri : Bote vrea 100.000 € ca sa participe la "Dansez pentru tine"
» News : O colectie de peste 800 de monede de aur a fost gasita, in Marea Britanie

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
remix :: Ştiri-
Mergi direct la: