remix
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


final_fantasy_remix@yahoo.com
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Politic : Tema comunismului

In jos 
AutorMesaj
Alin
Super Administrator
Super Administrator
Alin


Mesaje : 184
Puncte : 823
Reputatie : 277
Data de inscriere : 16/02/2010
Varsta : 29
Localizare : Lion's City

Politic : Tema comunismului Empty
MesajSubiect: Politic : Tema comunismului   Politic : Tema comunismului EmptyDum Feb 21, 2010 12:18 pm

In ultima perioada vad foarte multa teravura despre comunism pe la TV.

Nu prea stiu eu multe despre comunism, eram prea mic insa am citit si eu ce si ce.

Cu toate astea am vazut la TV 2 categorii de oameni care erau la un miting anti psd/anti geoana/ anti comunism:

- oameni tineri pana in 24-28 de ani
- oameni in varsta.

Asa ca am si eu cateva intrebari pentru fiecare categorie:
- pt aia tineri care racneau, urlau si loveau ca niste animale: CE P**A MEA STITI VOI DESPRE COMUNISM???
Ati trait marea parte a vietii intr-o tara in care e ok sa scuipi un politist, sa injuri si sa bati un profesor sa iti bati joc de cei batrani doar ca e democratie prost inteleasa insa condusa de tupeu.
Cat tupeu sa ai sa judeci niste oameni care au facut ce au facut intr-o perioada de timp si o societate cu totul straina de tine? Tu, dobit**ule, ce curaj ai fi avut sa refuzi intrarea intr-un partid comunist in conditiile in care puteai fi aruncat in inchisoare unde sa putrezesti ca un caine?
M-am saturat de pudibonzi care isi dau cu parerea despre lucruri pe care nu le cunosc, nu le-au experimentat insa au trairi intense.
- pt cei in varsta cum cacat sa te duci la un meeting anticomunism sustinand-ul pe Basescu? Cine a fost in nomenclatura comunista? Basescu nu Geoana. Cati fosti comunisti sunt in guvernul lui Basescu? Destui.
Basescu, Iliescu, Nastase sunt fosti comunisti. Cu ce e unu mai bun decat altu?

Ce parere am despre faptul ca Basescu loveste un copil? Ce parere am despre manifestatia de la Timisoara?
Pai am o singura parere si nu respectiv la clasa politica (pentru ca trebuie sa fi idiot sa crezi ca toate lucrurile apar FIX inainte de alegeri) ci la romani: Voi sunteti adevarata majoritate: multi dar PROSTI.

Cenzurat la cerere
Sus In jos
http://get-ripassa.forum-gratuito.net
 
Politic : Tema comunismului
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Politic : Eu sunt contra , tu esti pro ?
» Politic : Sportul să se facă sâmbăta
» Politic : Crin Antonescu vine in Craiova sa vorbeasca cu tinesi

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
remix :: E-opinii-
Mergi direct la: