remix
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


final_fantasy_remix@yahoo.com
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Politic : Sportul să se facă sâmbăta

In jos 
AutorMesaj
Alin
Super Administrator
Super Administrator
Alin


Mesaje : 184
Puncte : 823
Reputatie : 277
Data de inscriere : 16/02/2010
Varsta : 29
Localizare : Lion's City

Politic : Sportul să se facă sâmbăta Empty
MesajSubiect: Politic : Sportul să se facă sâmbăta   Politic : Sportul să se facă sâmbăta EmptyDum Feb 21, 2010 12:20 pm

Ministrul educaţiei a venit, în urmă cu câteva zile, cu o nouă propunere marca “Abramburica”: orele de educaţie fizică să se desfăşoare numai sâmbăta, pentru ca acestea să nu se mai intercaleze cu alte materii. Nu este exclusă posibilitatea să fie adăugate şi alte ore obligatorii pentru cea de-a şasea zi a săptămânii. Ar mai putea fi mutate orele de dirigenţie sau cele de muzică şi de arte plastice, pentru a asigura prezenţa elevilor la şcoală sâmbăta. “Conducerea fiecărei şcoli va decide cum consideră de cuviinţă. Profesoara mea de sport ne chema la competiţii şi sâmbăta, şi duminica şi nu se supăra nimeni”, a explicat Ecaterina Andronescu.

Cum comentati acesta noua idiotenie (dupa parerea mea) din partea ministerului educatiei, care se pare ca doreste sa ne readuca la stadiul de dinainte de 1989?
Sus In jos
http://get-ripassa.forum-gratuito.net
 
Politic : Sportul să se facă sâmbăta
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Politic : Tema comunismului
» Politic : Eu sunt contra , tu esti pro ?
» Politic : Crin Antonescu vine in Craiova sa vorbeasca cu tinesi

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
remix :: E-opinii-
Mergi direct la: