remix
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


final_fantasy_remix@yahoo.com
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Business : Fabrica Samsung La Dragasani?

In jos 
AutorMesaj
Alin
Super Administrator
Super Administrator
Alin


Mesaje : 184
Puncte : 823
Reputatie : 277
Data de inscriere : 16/02/2010
Varsta : 29
Localizare : Lion's City

Business : Fabrica Samsung La Dragasani? Empty
MesajSubiect: Business : Fabrica Samsung La Dragasani?   Business : Fabrica Samsung La Dragasani? EmptyVin Feb 26, 2010 6:20 pm

Firma coreeană Samsung ar putea să investeaescă în viitorul apropiat într-o fabrică de componente electronice în municipiul Drăgăşani.

Deputatul Vasile Bleotu a făcut public astăzi interesul coreenilor de a investi într-o fabrică de componente electronice în Drăgăşani: "Eu am avut mai multe runde de discuţii cu oameni de afaceri din Coreea de Sud. Stiu că sunt interesaţi de oraşul viilor. Dragaşaniul a fost vizitat de ambasadorul Coreei de Sud. Sunt convins ca odată cu iesirea României din criză, facilităţile pe care acest municipiu la are îi vor atrage să investeasca aici", a spus Bleotu. Acesta a punctat pentru Agerpres: "Aşteptăm, în perioada urmatoare, o delegaţie de la Samsung să vină în zona industrială".

Cristrian Nedelcu, primarul municipiului Dragăşani s-a arătat încântat de această idee: "Dacă este adevărat acest interes, această investiţie ar însemna o dezvoltare a industriei oraşului, industrie care a decăzut în ultimii 20 de ani. Noi, municipalitatea, venim cu multe facilităţi. Este interesul nostru să revigoram industria din cel de-al doilea centru urban al Vâlcii".
Sus In jos
http://get-ripassa.forum-gratuito.net
 
Business : Fabrica Samsung La Dragasani?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Business : Ce Joburi Se Cauta In Strainatate In 2010
» Business : Criza Economică Ne-a Dat Inapoi Trei Ani
» Business : Pe Cati Bani Se Munceste In Europa
» Business : Se Decide Preţul Pentru "Prima Casă"

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
remix :: Ştiri-
Mergi direct la: